نقش چاقی در ناتوانی جنسی مردان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

ناتوانی جنسی مردان، تاثیر چاقی و اضافه وزن

آیا چاقی با ضعف جنسی مردان ارتباط دارد؟ ناتوانی جنسی مردان چه ارتباطی با چاقی دارد؟ اضافه وزن چه تاثیر منفی بر توانایی جنسی مردان می گذارد؟ آیا اختلال نعوظ در مردان ارتباطی با چاقی و اضافه وزن دارد؟ آیا ناباروری مردان ارتباطی با چاقی آنان دارد؟ و اگر دارد در آن صورت ، این ارتباط چگونه است؟ اصولا چرا چاقی موجب ایجاد اختلال در فعالیت جنسی مردان می شود؟ تاثیر یک رژیم لاغری مناسب در افزایش میل جنسی مردان و جلوگیری از ناتوانی جنسی مردان چیست؟ در این مطلب قصد داریم در مورد نقش چاقی و اضافه وزن در ناتوانی جنسی مردان صحبت کرده و نکاتی را خدمت خوانندگان و کاربران محترم سایت کاهش وزن فیت 40 بیان کنیم.

وقتی از چاقی و اضافه وزن صحبت می کنیم معمولا یاد تاثیرات آن بر بیماری های شناخته شده ای نظیر فشار خون بالا ، کلسترول بالا و بیماری های قلبی عروقی می افتیم اما شاید متوجه تاثیرات چاقی و اضافه وزن بر فعالیت های جنسی یا مشکلات جنسی مردان نباشیم. یکی از مشکلات جنسی مردان که نقش چاقی در آن بارز می باشد ، اختلال نعوظ می باشد. اختلال نعوظ یکی از مشکلات مرسوم و متداول جنسی در برخی از مردان می باشد که می تواند تبعات منفی زیادی بر روابط زوجین داشته باشد. دلایل متعددی می توانند در اختلال نعوظ در مردان تاثیر داشته باشند که عبارتند از:

  • افزایش سن
  • داشتن فشار خون بالا
  • داشتن کلسترول بالا
  • داشتن بیماری های قلبی عروقی
  • کمبود تستوسترون (هورمون مردانه)
  • مصرف سیگار و سایر دخانیات
  • مصرف برخی از دارو ها از جمله دارو های ضد افسردگی
  • سبک زندگی غلط (بی تحرکی و ...)
  • عدم استفاده از نوره طبیعی برای نظافت موهای زائد ناحیه شرمگاهی

اما علاوه بر این موارد ، چاقی و اضافه وزن نیز در اختلال نعوظ دخیل می باشد. هنوز دقیقا مشخص نیست که آیا چاقی از طریق بالا بودن شاخص توده بدنی (BMI) یا از طریق فاکتور های خطر مرتبط با چاقی (مثل فشار خون و کلسترول بالا) بر اختلال نعوظ تاثیر می گذارد چرا که مطالعات ضد و نقیض در این باره وجود دارد. ولی آنچه که مهم می باشد این مساله است که چاقی در اختلال نعوظ نقش مهمی دارد. داشتن رژیم غذایی مناسب و پیروی از سبک زندگی سالم می تواند در بهبود اختلال نعوظ مؤثر باشد.

همانطور که در بالا اشاره شد ، افزایش سن یکی از دلایل طبیعی اختلال نعوظ در مردان محسوب می گردد. اگر در این حالت بیماری دیگری نیز وجود داشته باشد که بر نعوظ مردان تاثیر منفی بگذارد ، مشکل دو چندان می شود. این موضوع می تواند باعث افسردگی در مردان شود و خود افسردگی ، متقابلا در اختلال نعوظ تاثیر می گذارد. چاقی و اضافه وزن می تواند بر شدت این مشکلات بیفزاید.

یکی از واقعیت های موجود در بدن ما آن است که رگ های خونی نقش مهمی در انتقال مواد غذایی به سلول ها و بافت های بدن و دفع مواد فاسد و زائد از آن ها بر عهده دارند. اگر رگ های خونی در بدن مردان دچار آسیب شوند ، طبیعی است که جریان خون رسانی در بدن مردان دچار مشکل می شود و این می تواند تاثیری منفی در عملکرد اندام های بدن از جمله اندام های جنسی داشته باشد. یعنی همان عواملی که می توانند سبب سکته قلبی یا مغزی شوند (اختلال در گردش خون بدن) همان عوامل می توانند سبب اختلال در نعوظ مردان هم بشوند. چاقی و اضافه وزن از عواملی است که می تواند باعث آسیب به رگ های خونی بدن شود و از این رو می تواند نقش مهمی در اختلال نعوظ داشته باشد.

با توجه به مطالب بالا اهمیت کاهش وزن و مبارزه با چاقی احساس می شود. با استفاده از یک رژیم لاغری مناسب مثل فیت 40 می توان با چاقی و اضافه وزن مبارزه کرد. رژیم غذایی کاهش وزن فیت 40 علاوه بر کاهش وزن و سلامتی ، باعث پاک سازی بدن از سمومات مختلف نیز می شود و این امر به نوبه خود نقش بسیار مهمی در سلامتی مردان و زنان ایفا می کند.

 

اشتراک گذاری در: