ویژگی های رژیم لاغری سالم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

رژیم لاغری سالم ، ویژگی ها

ویژگی های رژیم لاغری سالم کدام است؟ یک رژیم لاغری و کاهش وزن سالم چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ آیا هر رژیم لاغری می تواند سالم باشد؟ آیا رژیم لاغری سریع یک رژیم لاغری و کاهش وزن سالم است؟ وقتی رژیم لاغری می گیریم فقط باید به فکر لاغر شدن باشیم یا اینکه علاوه بر لاغر شدن بایستی به فکر سلامتی و تندرستی خود نیز باشیم؟

امروزه به دلیل افزایش عارضه چاقی و بروز مشکلات متعدد به دلیل این عارضه ، مردم دنبال رژیم های لاغری می باشند تا معضل چاقی خود را درمان کرده و به تناسب اندام لازم برسند. رژیم های لاغری بسیاری امروزه در دنیا مطرح هستند و حتی بعضی از این رژیم های کاهش وزن مدعی لاغری در اسرع وقت نیز هستند. ممکن است خیلی از افراد مشتاق باشند که از رژیم های لاغری سریع استفاده کنند تا زودتر به کاهش وزن و وزن ایده آل برسند. اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد و شاید مورد غفلت واقع شود ، مساله حفظ سلامتی در کنار کاهش وزن و گرفتن رژیم لاغری است. شاید با استفاده از بعضی از رژیم های لاغری بتوانیم حتی در زمان بسیار اندکی نیز از وزن خود بکاهیم اما آیا هرگز به سلامتی خود نیز فکر کرده ایم؟ آیا به این موضوع فکر کرده ایم که اگر هدف خود را صرفا کاستن از وزن و رسیدن به وزن مناسب قرار دهیم ولی به سلامتی خود فکر نکنیم و خدای ناکرده رژیم لاغری مورد نظر سبب ناسلامتی ما گردد ، چه اتفاقی می افتد؟ درست است که شاید توانسته باشیم در مدت کوتاهی لاغر شویم اما سلامتی خود را در معرض خطر قرار داده ایم و شاید حتی این برنامه لاغری بعد ها به جای "یک خاطره خوش" به "یک کابوس وحشتناک" بدل شود. شاید چنین تصور شود که از دست دادن سلامتی فقط می تواند محصول رژیم های لاغری سریع باشد و رژیم های لاغری طولانی مدت می توانند سلامتی ما را تضمین نمایند. اما واقعیت این است که این تفکر ، اشتباه است. هر رژیم لاغری ، چه رژیم لاغری سریع باشد ، چه رژیم لاغری میان مدت و یا حتی رژیم لاغری بلند مدت باشد اگر به شیوه صحیح برنامه ریزی نشده باشد می تواند برای سلامتی افراد خطر ساز باشد.

به عنوان نمونه در بعضی از رژیم های لاغری ممکن است وعده شام حذف شود. شاید شما نیز افرادی را دیده باشید یا با آنها برخورد داشته باشید که می گویند رژیم گرفته اند و شام نمی خورند. حتی شاید در نظر بعضی از افراد ، رژیم لاغری گرفتن ، مترادف با نخوردن شام باشد! اگر یک برنامه لاغری وعده شام را حذف کند ، حال مهم نیست که این رژیم لاغری ، سریع باشد یا میان مدت یا حتی بلند مدت ، مساله اصلی این است که حذف شام یکی از خطرناکترین کارها برای سلامتی انسان است و حتی می تواند باعث پیر شدن زودهنگام انسان نیز بشود! پس ملاحظه می نمایید که صرف پرداختن به لاغری بدن بدون توجه به عوارض آن می تواند سلامتی ما را تهدید کند.

آیا تا به حال به این مساله اندیشیده اید که اگر از یک رژیم لاغری ناسالم استفاده نمایید چه تاثیرات مخربی می تواند حتی بر پوست بدن شما داشته باشد؟ آیا می دانید یک برنامه کاهش وزن ناسالم ممکن است سبب ایجاد تغییرات ناسالم در پوست بدن شما شده و حتی ممکن است سبب شل شدن پوست شما و مخصوصا پوست صورت شما شود؟ یک رژیم لاغری سالم باید بتواند به طور سالم و هماهنگ ، تمام اندام ها و اجزای بدن انسان را تحت تاثیر خود قرار دهد و از ایجاد تغییرات ناسالم در اجزاء بدن پیشگیری کند. باید حتما به این موضوع توجه داشت که چاق شدن انسان در مدت کم صورت نگرفته و به مرور زمان چنین تغییری حاصل شده است. پس بنابر این یک رژیم لاغری و کاهش وزن نیز نباید تغییرات آنی در بدن ایجاد کند و بایستی در یک پروسه منطقی و سالم ، تمام اجزاء و اندام های بدن را با خود هماهنگ کند.

شاید بعضی ها نیز چنین تصور کنند که چاقی حاصل زیاد خوردن است و اگر کم بخورم ، لاغر می شوم! به این عزیزان نیز باید متذکر شد که درست است که خوردن بیش از حد سبب چاقی می شود اما چاق شدن و داشتن اضافه وزن فقط به دلیل زیاد خوردن نیست! چه بسا افرادی که زیاد هم نمی خورند اما چاق هستند! پس چه عامل دیگری غیر از زیاد خوردن می تواند منجر به چاقی بشود؟ پاسخ آن ساده است و آن ، غذا خوردن به شیوه غلط می باشد. اگر شیوه غذا خوردن ما غلط باشد می تواند یکی از علل مهم ابتلاء به چاقی محسوب گردد. پس ، لاغر شدن فقط کم خوردن نیست بلکه درست خوردن است. خیلی مهم است که بدانیم چه چیزی می خوریم ، به چه میزانی می خوریم و چگونه می خوریم. آداب خوردن در کنار سایر عوامل بسیار تعیین کننده است.

با توصیفات بالا به این نتیجه می رسیم که یک رژیم لاغری سالم باید بتواند به ما آموزش دهد که:

  1. چه چیز بخوریم
  2. چه مقدار بخوریم
  3. چه زمانی بخوریم
  4. چگونه بخوریم
  5. تا چه مدت بخوریم
  6. و ...

تا ضمن حفظ سلامتی ، شاهد کاهش وزن خود نیز باشیم. اگر یک رژیم لاغری بتواند در عین برآورده نمودن نیاز های اصلی بدن و در کنار حفظ سلامتی به کاهش وزن و درمان اضافه وزن یا چاقی نیز کمک بکند ، یک رژیم لاغری سالم است. اما اگر یک رژیم لاغری فقط بتواند موجب کاهش وزن شده اما برای سلامتی ما نیز یک تهدید باشد ، نمی توان آن را یک رژیم کاهش وزن سالم به حساب آورد.

ما به شما رژیم لاغری فیت ۴۰ را پیشنهاد می کنیم. رژیم کاهش وزن فیت ۴۰ طوری طراحی شده است که ضمن حفظ سلامتی موجب پاک سازی بدن از سمومات مختلف و مواد اضافه شده و در نهایت موجب کاهش وزن و درمان چاقی به شیوه کاملا سالم می شود. علاوه بر اینها تاثیرات مثبت فراوان دیگری نیز در زندگی دارد که در حین اجرای برنامه و حتی پس از دوره درمان شاهد آن ها خواهید بود.

 

اشتراک گذاری در: