کاهش وزن و لاغری سریع خوب یا بد


بسم الله الرحمن الرحیم

 

کاهش وزن و لاغری سریع ، خوب یا بد

آیا تا به حال در مورد لاغری سریع یا کاهش وزن سریع چیزی شنیده اید؟ آیا خواهان کسب اطلاعات مفید در مورد لاغری سریع هستید؟ آیا می خواهید اقدام به کاهش وزن سریع بکنید؟ آیا می دانید کاهش وزن و لاغری سریع چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟ بله درست حدس زدید! بحث این مقاله در مورد لاغری سریع است و می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که لاغری و کاهش وزن سریع ، خوب است یا نه. اگر شما نیز علاقمند به این مطلب هستید پس در ادامه همین مقاله با ما همراه شوید. این مقاله برای خوانندگان محترم سایت لاغری و کاهش وزن فیت ۴۰ نوشته شده است.

لاغری سریع

چاقی یکی از مشکلات حاد بشر امروزی می باشد و به دنبال آن ، جستجو برای رژیم های لاغری و کاهش وزن به یکی از دغدغه های بشر تبدیل شده است. تاثیر چاقی بر ناباروری زنان و نقش چاقی در ناتوانی جنسی مردان از جمله مسائل مهمی هستند که در ارتباط با چاقی و اضافه وزن مطرح می باشند. بالا بودن شاخص توده بدنی بیانگر اضافه وزن در افراد می باشد. مردمان زیادی در سراسر جهان روزانه به دنبال برنامه ها و رژیم های لاغری مختلف هستند تا وزن خود را کاهش دهند. اضافه وزن موجب مشکلات متعددی برای جوامع بشری و برای انسان ها شده است و به همین دلیل ، دستیابی به روش ها و رژیم های کاهش وزن و لاغری به یکی از فعالیت های روزانه انسان های امروزی تبدیل گردیده است.

اما یکی از موضوعات مهمی که در مورد لاغری و کاهش وزن وجود دارد ، سرعت لاغر شدن می باشد. بعض از افراد چاق شاید علاقمند باشند که در مدت کوتاهی لاغر شده و وزن خود را به حالت سالم برسانند. به همین علت ممکن است به دنبال یک رژیم لاغری سریع مانند رژیم آب درمانی برای لاغری باشند. اما آیا می دانید که لاغری و کاهش وزن سریع چه تبعاتی می تواند برای روح و جسم انسان داشته باشد؟

کاهش وزن سریع

آیا تا به حال با تبلیغاتی نظیر: «لاغری در یک هفته» ؛ «لاغری تضمینی در مدت یک هفته» ؛ «سریع لاغر شوید» ؛ «کاهش وزن سریع» ؛ «در یک هفته وزن خود را به حالت ایده آل کاهش دهید» و ... مواجه شده اید؟ اگر شما دنبال کاهش وزن هستید و احتمالا علاقمند به برنامه های کاهش وزن سریع شده اید لازم است حقایقی را در این خصوص بدانید.

قبل از هر چیز سعی کنید به این پرسش پاسخ دهید که: آیا بدن شما در مدت یک هفته چاق شده است که بخواهید در مدت یک هفته هم آن را لاغر نمایید؟ مسلّماً پاسخ این پرسش ، منفی است. بدن انسان در طول یک مدت زمان طولانی مدت به سمت چاقی می رود و این کار ، آنی و سریع نیست. البته ما حالت نرمال و طبیعی بدن را در نظر می گیریم و با رژیم های چاق کننده یا مصرف مکمّل ها کاری نداریم. تمام اعضاء و اندام های بدن انسان در یک فرآیند طولانی مدت به چاقی و اضافه وزن عادت می کنند. یکی از مهمترین اندام های بدن که ارتباط تنگاتنگی با ظاهر انسان دارد ، پوست است. پوست بدن مخصوصا پوست صورت نقش به سزایی در زیبایی انسان دارد. پوست هم مانند سایر اعضاء و اندام های بدن در یک بازه زمانی طولانی مدت با چاقی بدن هماهنگ می شود و این کار ، آنی و سریع نیست.

سؤال بالا و پاسخ به آن به روشنی این حقیقت را بیان می کند که همانطور که افزایش وزن در یک بازه زمانی طولانی مدت صورت می گیرد و اندام های بدن به تدریج به این مسئله عادت می کنند ؛ کاهش وزن و لاغری نیز باید در یک بازه زمانی معقول و کمی طولانی اتفاق بیفتد تا شوک به اندام های بدن وارد نشود.

در برنامه کاهش وزن بایستی به این نکته توجه اساسی شود و هرگونه بی توجّهی به این موضوع می تواند عوارض ناگواری برای جسم و روح شخص داشته باشد. حال اجازه دهید به عوارض رژیم های لاغری سریع اشاره کنیم تا معایب لاغری فوری و سریع ، آشکار شود.

عوارض رژیم لاغری سریع

رژیم لاغری سریع چه عوارضی دارد؟ رژیم کاهش وزن سریع چه تاثیری می تواند بر پوست انسان داشته باشد؟ رژیم لاغری فوری و سریع به دلیل اینکه یک شوک ناگهانی به بدن و اندام های آن وارد می کند ، می تواند عوارض متعدّدی را ایجاد کند. یکی از این عوارض که ممکن است بیشتر به چشم بیاید ، شل شدن پوست بدن می باشد. شل شدن و افتادگی پوست بدن بخصوص شل شدن پوست صورت بعد از رژیم لاغری یکی از عوارض جدی در رژیم های لاغری سریع می تواند باشد. وقتی که تغییرات ناگهانی از نظر تغذیه و سایر رفتارها در وزن بدن ایجاد می شود ، پوست و اندام های دیگر بدن به سختی می توانند خود را با این تغییرات ناگهانی وفق دهند. پوست صورت در اثر رژیم لاغری سریع می تواند شل شود و این شل شدن پوست صورت ممکن است به شکل ناخوشایندی جلوه کند.

پس بنابر این نتیجه می گیریم که لاغری و کاهش وزن بایستی در یک بازه زمانی تقریبا طولانی مدت و به تدریج باشد تا آسیب زا نگردد. یک رژیم لاغری غذایی و غیر غذایی باید طوری طراحی و اجرا شود که در عین کاهش وزن ، آسیب های دیگری به بدن نزند.

فیت ۴۰ یک رژیم لاغری سریع نیست

رژیم لاغری و کاهش وزن فیت ۴۰ یک رژیم لاغری سریع نمی باشد بلکه در یک بازه زمانی حداقل ۴۰ روزه اجرا می شود. برنامه لاغری و کاهش وزن فیت ۴۰ علاوه بر اینکه تلاش می کند از ویژگی های رژیم لاغری سالم استفاده کرده و وزن شما را در مدت ۴۰ روز به حالت ایده آل و نرمال برساند ؛ در عین حال موجب ارتقاء سلامتی شما نیز می گردد و آسیب زا هم نمی باشد. فیت ۴۰ فقط یک رژیم لاغری و کاهش وزن نیست بلکه در کنار اجرای لاغری و کاهش وزن سعی دارد تا راه و رسم تغذیه صحیح را نیز بیان کند و بنابر این افرادی که به طور مؤثر از این رژیم غذایی لاغری استفاده کنند پس از مدت زمان ۴۰ روز به یک حالت سالم و شاداب دست خواهند یافت که تقریبا در وجود آن ها نهادینه خواهد شد. البته طبیعی است که مراقبت از این حالت بسیار ضروری می باشد تا بدن شما این شرایط بهینه را حفظ کند. فیت ۴۰ یک برنامه لاغری در چهل روز است و آثار برنامه ای که به طور مرتب حداقل به مدت ۴۰ روز اجرا شود ، بسیار ماندگارتر خواهد بود.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد رژیم لاغری سریع صحبت کرده و بیان کردیم که رژیم لاغری سریع به دلیل ایجاد تغییرات سریع در جسم و همچنین ایجاد شوک ناگهانی به بدن ، گزینه مناسبی برای لاغری و کاهش وزن نمی باشد و به جای آن بهتر است که از رژیم های لاغری مدت دار مثل رژیم لاغری و کاهش وزن فیت ۴۰ استفاده شود. امیدواریم که انشاء الله به فضل الهی ، این مقاله مورد استفاده شما خوانندگان محترم سایت لاغری فیت ۴۰ قرار گرفته باشد.

 

اشتراک گذاری در: